Konkurs


Wyniki konkursu plastyczno – historycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy 2017r.

Osamotnieni Herosi Partyzantki – Żołnierze Wyklęci

Prace plastyczne

Klasy 1-3 szkół podstawowych

I miejsce – Karolina Zarzecka – III a SP 66
I miejsce – Justyna Potocka – II e SP 66
II miejsce – Julia Sołtys – II b SP 66
II miejsce – Julia Chłopecka – III b SP 66
III miejsce – Wiktoria Olszówka – III b SP 66
III miejsce – Łucja Radziszewska – II e SP 66

Wyróżnienia:
Kacper Szwed – II b SP 227
Roland Jentas – II b SP 227
Mateusz Siebyła-Jaśkiewicz – II b SP 227
Kalina Łapkiewicz – I b (brak szkoły)

Klasy 4-6 szkół podstawowych

I miejsce – Zuzanna Kochaniak – VI b SP 94
II miejsce – Krystian Kmiecik – V b SP 66
III miejsce – Zuzanna Dziewicka – VI b 88

Wyróżnienia:

1. Szymon Pawłowski – V a SP 94
2. Adam Tarka – VI a SP 88

Szkoły podstawowe

I miejsce:
Jakub Szarkowski – V d SP 94
Wiktor Jasiński – V d SP 94
Jan Jarecki – V d SP 94
Tymoteusz Młot-Kaźmirowicz – V d SP 94

Wyróżnienia:
Szymon Toczyłowski – VI e SP 94

Szkoły Gimnazjalne

Wyróżnienia:
Kacper Rudziński – I d Gim 112
Milena Maj – II a Gim 113
Malwina Holeczko – II a Gim 113
Natalia Piątek – II a Gim 113

Zapraszamy do wzięcia udziału w 6 edycji konkursu „Osamotnieni Herosi Partyzantki – Żołnierze Wyklęci,” skierowanym do uczniów włochowskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Laureaci konkursu „Żołnierze Wyklęci – Osamotnieni Herosi Partyzantki” 2016
Szkoły podstawowe (klasy 1-3):
I miejsce – Dominika Miturska (SP 66)
II miejsce – Tomasz Żołądkiewicz (SP 66)
III miejsce – Maria Klepczarek (SP 66)
Wyróżnienia:
Eryk Telesiński (SP 66)
Adam Rembiszewski (SP 87)
Matylda Książek (SP 66)
Julia Sołtys (SP 66)
Szkoły podstawowe (klasy 4-6) – prace plastyczne:
I miejsce – Zuzanna Dziewicka (SP 88)
II miejsce – Zuzanna Kochaniak (SP 94)
III miejsce – Wiktoria Jezierska (SP 88)
III miejsce – Natalia Redlich (SP 88)
Wyróżnienia:
Sandra Kosińska (SP 66)
Katarzyna Tomaszewska (SP 87)
Zuzanna Hejduk (SP 87)
Maja Praga (SP 66)
Krystian Kmiecik (SP 66)
Szkoły podstawowe (klasy 4-6) – prace multimedialne:
I miejsce – Marta Gąsieniec (SP 94)
I miejsce – Jakub Szarkowski (SP 94)
I miejsce – Tymoteusz Młot (SP 94)
I miejsce – Wiktor Jasiński (SP 94)
II miejsce – Wiktoria Jezierska (SP 88)
III miejsce – Antoni Zwolicki (SP 94)
III miejsce – Maciej Góral (SP 94)
Wyróżnienia:
Aleksandra Tarka (SP 88)
Adam Tarka (SP 88)
Julia Małkin (SP 88)
Oliwia Kulesza (SP 88)
Kacper Rudziński (SP 94)
Szymon Toczyłowski (SP 94)
Anna Ratyńska (SP 87)
Maciej Matuszewski
Weronika Wadlewska (SP 94)
Gimnazja:
I miejsce – Filip Zielony (G 114)
Wyróżnienia:
Jakub Michalski (G 113)
Adrian Kopeć (G 114)
Mikołaj Kamiński (G 114)

Zapraszamy do wzięcia udziału w piątej edycji Konkursu Plastyczno- Historycznego „Osamotnienie Herosi Partyzantki- Żołnierze Wyklęci”.
Prosimy zapoznać się z poniższym regulaminem.

(…) W pięknej kamienicy „Jasnym Domem” zwanej,
Były cele więzienne dla ludności prześladowanej.
Ponad tysiąc aresztowań tam się odbyło,
I wielu, wielu ludzi życie swe straciło.
„Bóg, Honor, Ojczyzna”- na ścianach pisali,
„Jezu Wyratuj” i krzyże rysowali.
Po dziś dzień kamienica tam gdzie stała- stoi.
Lecz wejść do niej nikt się dzisiaj nie boi (…)”.
M. Grzegorzewska klasa V
Dziś w piwnicach „Willi Jasny Dom” odbyła się uroczystość, podsumowująca czwartą już edycję konkursu zatytułowanego „Żołnierze Wyklęci, Osamotnieni Herosi Partyzantki”.
W uroczystości udział wzięli Burmistrz Dzielnicy Włochy Pan Michał Wąsowicz, pomysłodawca i główny organizator konkursu Pan Christian Młynarek, Grono Pedagogiczne, Młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych wraz z Rodzicami oraz przedstawiciele Fundacji „Willa Jasny Dom”.
W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło około 170 prac w 3 kategoriach: literackiej, plastycznej oraz multimedialnej.
Pragniemy podkreślić, iż poziom zgłoszonych w konkursie prac był bardzo wysoki i ciężko było nam wyłonić zwycięzców.
Cieszymy się, że biorąc udział w tej inicjatywie, Młodzież poszerzyła swoją wiedzę dotyczącą powojennych dziejów Polski, a w szczególności tą związaną z historią lokalną.
Mamy nadzieję, że postawa Żołnierzy Wyklętych wzbudziła szacunek Uczestników, a Oni sami na zawsze pozostaną w pamięci i sercach.
Jesteśmy wzruszeni i dumni, że Fundacja „Willa Jasny Dom” mogła stać się częścią tego ważnego wydarzenia.

„Żołnierze Wyklęci – Osamotnieni Herosi Partyzantki” – wyniki konkursu 2015

KLASY 4-6 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

1. Prace plastyczne
I miejsce – Aleksandra Tarka (SP 88, kl. 5B)
II miejsce – Zuzia Dziewicka (SP 88, kl. 4A)
III miejsce – Zuzanna Kochaniak (SP 94, kl. 4D)
Wyróżnienia:
Maksymilian Zawadzki (SP 88, kl. 6B)
Szymon Toczyłowski (SP 94, kl. 4E)
Julia Rońda (SP 88, kl. 4A)
Michał Dobosiewicz (SP 227, kl. 6)
Szymon Majewski (SP 88, kl. 5A)
Aniela Konarzewska (SP 66, kl. 6A)
Julia Karaś (SP 94, kl. 6C)
Emilka Dec (SP 88, kl. 4B)
Filip Rudziński (SP 94, kl. 4C)
Robert Wagner (SP 94, kl. 4C)

2. Prace literackie
I miejsce – Marta Grzegorzewska (SP 66, kl. 5A)
II miejsce – Kacper Nowakowski (SP 88, kl. 6B)
III miejsce – Maja Praga (SP 66, kl. 5B)
Wyróżnienie:
Robert Oksieńciuk (SP 66, kl. 5B)

3. Prace multimedialne
I miejsce – Dominik Zabielski (SP 88, kl. 6A)
II miejsce – Michał Tober (SP 94, kl. 6F)
III miejsce – Małgorzata Łomża (SP 88, kl. 6B)
Wyróżnienie:
Łukasz Niemirowicz-Szczytt (SP 66, kl. 5B)
SZKOŁY GIMNAZJALNE
1. Prace plastyczne
I miejsce – Magdalena Kania (Gimnazjum 113, kl. IB)
II miejsce – Wiktoria Sobolewska (Gimnazjum 112, kl. IF)

2. Prace literackie
I miejsce – Mateusz Niedziółka (Gimnazjum 112, kl. ID)

3. Prace multimedialne
I miejsce – Zuzanna Sołtys, Aleksander Łysomirski, Vanessa Kloth, Julia Jodczyk (Gimnazjum 112, kl. 1D)
II miejsce – Natalia Burdun, Katarzyna Furmanik, Oliwia Piłat (Gimnazjum 112, kl. 1F)
III miejsce – Julia Spychała (Gimnazjum 112, kl. 1D)
Wyróżnienie:
Maja Milewska (Gimnazjum 112, kl. 1D)